Facebook en Microsoft scoren een onvoldoende op het gebied van vrijheid van meningsuiting en de privacy van gebruikers. Dat blijkt uit de Corporate Accountability Index van Ranking Digital Rights. De ranglijst legt de 16 grootste internet- en telecombedrijven langs drie meetlatten: privacy van gebruikers, vrijheid van meningsuiting en in hoeverre het bedrijf zich toelegt op die gebieden.
Zo scoort Facebook op privacy een 3,6 en op vrijheid van meningsuiting een 3,5 terwijl Microsoft het marginaal beter doet dan Facebook, met een 5,3 voor privacy en een 4,6 voor vrijheid van meningsuiting. Het enige grote techbedrijf dat een voldoende op alle terreinen scoort, is Google. Vooral op gebied van vrijheid van meningsuiting laat het bedrijf met een 6,8 de anderen ver achter zich. Op privacy is Google überhaupt de enige met een voldoende: een 5,8.
"We hebben ontdekt dat veel van 's werelds machtigste internet- en telecombedrijven belangrijke informatie over praktijken die met de rechten van hun klanten te maken hebben, achterhouden", schrijft Ranking Digital Rights. "Er zijn over de gehele linie verbeteringen nodig."
Alles bij de bron; NU