De Amerikaanse geheime dienst NSA tapt zonder rechtelijk bevel de internationale internetkabels af, op zoek naar hackers en hackpogingen die uit het buitenland komen. Dat blijkt uit interne documenten die door klokkenluider Edward Snowden zijn vrijgegeven.

De NSA mocht verkeer naar verdachte internetadressen aftappen en verbindingen die gebruikt werden voor het verzenden van bepaalde malware in de gaten houden zonder bevel, maar alleen als die activiteiten gelieerd konden worden aan staatshackers. De documenten zouden echter ook beschrijven dat de NSA zich op hackers richtte zonder dat die link vastgesteld kon worden.

De Amerikaanse president Barack Obama heeft recentelijk de Senaat opgeroepen om het afgezwakte spionagewetsvoorstel er door te drukken in verband met de nationale veiligheid. Deze vernieuwde wet is inmiddels geaccepteerd, waardoor de NSA niet meer in bulk metadata van telefoongesprekken mag verzamelen en moeten mobiele providers voortaan de gegevens bewaren.

Alles bij de bron; Nu & Tweakers