In Tokio worden in winkelgalerijen de eerste digitale reclameborden getest die voorbijgangers herkennen en vervolgens producten aanprijzen die het profiel van de voorbijganger zouden moeten aanspreken. Een aanval op de privacy van de consument?
...Het door electronicagigant NEC ontwikkelde billboard gebruikt gezichtsherkenningssoftware en kan het geslacht van de voorbij komende winkelbezoeker met 90 procent correctheid bepalen, net als de etnische groep en de leeftijdscategorie waartoe de potentiële klant behoort.
..."Ons systeem slaat geen beelden van personen op, enkel de op die beelden gebaseerde analyseresultaten (leeftijd en geslacht van de voorbijganger, nvdr.). Wij menen dat de privacy daardoor niet wordt aangetast", reageert NEC.
Lees alles bij de bron; demorgen.be