Met de beschikbaarheid van betaalbare drones, is de inzet hiervan voor rapportages een serieuze optie geworden. Zo serieus dat twee universiteiten in de VS er al een programma voor hebben opgezet.

Met de niet aflatende vooruitgang in de technologie, worden drones steeds meer verfijnd en zijn ze nu al uitgerust met camera's en een groot aantal sensoren. Ze zijn zo krachtig dat mensen al ingenieuze manieren bedenken om ze ten volle te gebruiken. De voordelen voor journalisten zijn ook duidelijk, vooral voor wetenschapsjournalisten en degenen die in het veld werkzaam zijn.

Maar heeft drone journalistiek echt een toekomst? Drones hebben, helaas, ook steeds een vrij slechte reputatie. Hun gerapporteerde gebruik door het Amerikaanse leger heeft geleidt tot naar schatting 3.000 slachtoffers, met inbegrip van burgers, in landen als Jemen, Somalië en Pakistan. Blijkbaar spelen drones ​​een centrale rol in de doden campagnes gevoerd door de VS in die landen. 

Dichter bij huis zijn ook ethische vragen gerezen over het gebruik van drones. Terwijl het uitzicht dat drones verschaffen een groot voordeel in veel scenario's kan zijn ligt misbruikt op de loer, bijvoorbeeld door de mogelijke aantasting van de privacy van mensen. En daar zijn veel mensen bezorgd over. Vertegenwoordiger van de staat Casey Guernsey verzet zich tegen drone journalistiek en wordt geciteerd door de Gateway Journalism Review: "Als we over gaan naar een tijdperk waarin persbureaus met behulp van drones informatie over particuliere burgers gaan verzamelen maakt me dat zeker bezorgd"

Alles bij de bron; SargassoScientificAmerican