Het besluit van Biden is de eerste concrete reactie op de recente Chinese cyberaanval, die begin oktober aan het licht kwam.
China Telecom is een van de grootste Chinese telecomleveranciers, in bezit van de Chinese staat. Er is geen bewijs dat het bedrijf betrokken was bij de hack. Hoewel de VS niet kunnen bewijzen dat China Telecom betrokken was bij de aanval, vormt alleen al de aanwezigheid van het bedrijf volgens Bidens regering een risico voor de nationale veiligheid.
De Chinese hack kwam in oktober aan het licht. Volgens de FBI wist een door de Chinese overheid gesteunde hackersgroep toegang te krijgen tot de systemen van onder meer Verizon en AT&T, de twee grootste telecomproviders van de VS. Het is nog niet bekend in hoeverre de hackers uit deze systemen zijn verdrongen. Bekend is dat telefoonnummers en de zoekgeschiedenis van zowel burgers als overheidsambtenaren zijn buitgemaakt.
Dit kon gebeuren doordat de aanvallers maandenlang in de afluisternetwerken van de Amerikaanse overheid konden rondneuzen. De Amerikaanse autoriteiten gebruiken die netwerken om misdaad en terrorisme te bestrijden. Voor de Chinese hackers was het systeem een goudmijn, waarmee ze opnames en metadata van telefonie en internetgebruik konden aftappen. Ook het telefoonnetwerk dat Donald Trump en zijn aanstaande vicepresident JD Vance gebruikten voor onversleutelde communicatie, is getroffen.
Alles bij de bron; deMorgen [inloggen noodzakelijk]